2010 m. vasario 6 d., šeštadienis

Cannelés Bordelais - kepimo formelių palyginimui (geriau lygios ar banguotos formelės???)

kadangi būnant LT iš ties keblu surasti specialias kepimo formeles šiems pyragėliams (belieka arba pirkti internetu, ar kviestis pagalbos užsienyje gyvenančių draugų giminaičių pažįstamų ), aš nusprendžiau praktiškai išbandyti kas gaunasi kepant lygiose keksiukų kepimo formelėse.kad būtų paprasčiau sulyginti abu pyragėlius sudėjau vieną šalia kito

-kaip matote, pati pyragėlio forma skiriasi nuo tikrųjų Cannelés Bordelais


iš šono žiūrint labai primena gerokai pakepintą flan desertą :)

viduje minkšta, gal ne tiek puru (palygint kitoks iškepimas gavosi) , bet skanu :) Aišku, kramtosi visiškai kitaip :))))

Skonis panašus, tik gal mažiau to traškumo turi (daugiau jo yra plačiame pyragėlio paviršiuje )
Manau, kepimo formelės šiems pyragėliams turėtų būti pritaikomos gan aukštos ir siauros

Išvada - jei turite kokių nors banguotų formelių pyragėliams - manau, jose kepant pavyks išgauti tą tikrąjį Cannelés Bordelais traškumą (vis tik formelės aukštis ir tos šonų bangelės turi tam įtakos), didesnį purumą.


O jei po ranka turite tik tokią lygią kepimo formą - tikrai nenuleiskite rankų ir tiesiog išbandykite joje išsikepti.


Sėkmės ;)

13 komentarų:

 1. Va va, tai gal man lygios formelės ir sugadino visą reikalą :)))
  Mano bandymą rasi čia.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Agne, peržiūrėjau tavo atsiliepimus ir pyragėlių foto, tai iš ties panašu, kad dėl formelių - beje maniškiai keptilygiose keksiukų formelėse gavosi sakyčiau analogiški taviesiems. Na, tas vidinis purumas turi matytis ir jaustis valgant (keksiukiniuose šio purumo labai mažai, gal kiek daugiau pačiame plačiame paviršiuje), beje dėl pudingo, tai taip keksiukinių skonis pudingą labiau primena nei tikrieji ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Galiu pasakyti tik tiek: "Lazda ar pagaliu — vis tiek per nugarą". Ir čia tas pats :)) Šiais laikais kažin ar žmonės pirktų specialiai formelę dėl vieno kepinio, na,gerai galėtų dar ką nors iškepti, bet jeigu turi keksiukų formelę, tai gal ir neverta investuoti į dar vieną formą... :)))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Živile, drįsčiau nesutikti su tamstos nuomone ;)))Norint kad desertas gautųsi idealiai ir netektų iškarto nusivilti ir nepagrįstai "nurašyti" šio deserto (juk kad jo paragauti nevyksi rytoj į FR Bordeaux :) ) vis tik reikia tam tikrų investicijų ir šis atvejis yra būtent toks :) Lygiose formelėse iškepti pyragėliai net neprilygsta tikriesiems ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Irena, ačiū už puikų receptą! Šiandien gaminau Tavo aprašytus tradicinius Cannelés Bordelais - skanumėėėėlis. Labai labai patiko :) (viską dariau pagal instrukcijas, tik cukraus kiekį sumažinau iki 150 g). Kepiau keksiukų formelėse banguotomis sienelėmis. NIAM :) Skanėstai pranyko akimirksniu :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ieva,
  ech, smagu, kad gavosi ;) na o kaip pats skonis? Ką primena? ;)

  Aš štai, planuoju dabar kokius dietinius išbandyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Skonį galėčiau apibūdinti kaip vanilinio pudingo ir lietinių blynų skonių mišinį :) Gerulis! Nors karameliniai šonai yra tikrai gurmaniški, bet man skanioji dalis - minkštoji centrinė masė :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Radau parduotuvę Kaune, kuri manau turi reikiamų formelių:
  http://www.arevitosiranga.lt/?cat=products&group=1
  bent jau internetiniame puslapyje yra :P
  Gal kaunietės gali patikrinti?? :P

  AtsakytiPanaikinti
 9. Lady Cherry: tu auksas! Ačiū ! na manau ,tos SF050 ir SF059 labai jau primena tikrųjų formeles :)))

  AtsakytiPanaikinti
 10. Taip, paskutinės naujienos (susiskambinau su Arevita):

  Tų mažų (kodas: SF059) nebeturi ir turės tik po 2-3 mėnesių ...

  O tų didelių ( kodas SF050) turi dar tris formas.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Aciu uz si receptuka!Lengva paruosti tesla,idomu laukti kaip iskeps,diiiiidelis malonumas skanauti!Kepiau banguotose silikoninese keksiuku formelese.Kadangi neteko ragauti tikruju,tai nera su kuo palyginti,bet buvo labai skanu,tik mazoka is vienos normos...Kita karta,o tai tikrai bus, produktu kieki dvigubinsiu.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Pabandžiau dar kartą ;)
  Kepiau nebe tokioje karštoje orkaitėje ir kiek ilgiau, labai skaniai gavosi :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Gitana, super ;) aš kaip tik vakar įsigijau metalines tokias nemažas keksiukų formeles,sakiau išbandysiu. O kad mažokai tai faktas, tik štai jie gan pavojingi :))) šonams turėjau omenyje ;)

  Agne, nu valio!!! lekiu pasigrožėti tavaisiais canneles :)

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails