Nerealus "nematomas" vaisinis, itin lengvas, truputėlį kaloringas
ir tiesiog šilkinio skonio pyragas !!! Prancūzų kulinariniuose bloguose
nuvilnijusi jo gaminimo banga dar prieš gerus 3 metus... mano aptiktas dar
pernai ir galų gale su šeima galime juo mėgautis !!!
Ačiū
Eryn (viso šio šilkinio skanumo
pradininkei) už superinį šio pyrago receptą ! Truputį pakoreguota - labai
minimaliai ;)
skirta: 4-6 asmenims
visas gaminimo laikas : ~ 1-1,5 valandos
"pyrago subrendimo" laikas : per naktį
Reikės:
- 4 dailūs dideli tvirti (nepernokę) obuoliai (idealu būtų
naudoti
rūšį
"Golden" ) (arba 5 mažesni)
- 3 dailios didelės kriaušės
(arba 4 mažesnės)
- 2 kiaušiniai
- 100 ml migdolų pieno ( galima keisti paprastu gyvuliniu pienu)
- 70 g miltų
- 50-70 g paprasto cukraus ( arba iš jų 25 g kokoso palmių cukraus)
- 20 g ištirpino sviesto
- 1 arbat.š. kepimo miltelių
- 1 valg. š. naminio vanilės ekstrakto (gaminamo iš romo ir vanilės ankščių)
- 1 žiupsnis druskos
- migdolų plokštelių (nebūtinai)
- cukraus pudros
Gaminimo eiga:
1. Įkaitinti orkaitę iki 180°C.
Giliame inde išsijoti miltus kartu su kepimo milteliais bei žiupsniu druskos.
Kitame inde išplakti kiaušinius su cukrumi iki purios, šviesios
masės. Supilti ištirpintą sviestą, įmaišyti, tada supilti pieną bei
vanilės ekstraktą - viską išmaišyti. Suberti miltus ir maišyti
be perstojo iki vietisos masės. Tešla turi gautis nei per skysta (ne vandens skystumo :D) nei per daug tiršta, maždaug blynų tešlos konsistencijos ;)
2. Paruoštą tešlą padalinti pusiau ir
supilti į du gilius indus.
Nulupti obuolius, išimti šerdeles ir
mandolinos (o dar geriau būtų štai tokio
skustuko lanksčiais ašmeninis) pagalba supjaustyti
plonytėmis riekelėmis. Sudėti į indą su tešla, išmaišyti - taip obuoliai
nepajuoduos ir
sugers visą tešlą ! (
štai
kodėl šis pyragas yra vadinamas "nematomu" ;) )
Lygiai tą patį atlikti su kriaušėmis. Kriaušių
plonytes riekeles sudėti į kitą indą su tešla - išmaišyti.
3. Kepimo formą (manoji: 30cm x 15cm , galima imti kepimo formą ir tokią : 20cm x 20cm ar pan.) ištepti sviestu ir pabarstyti
miltais. Iš pradžių suversti obuolių riekelių/tešlos masę, paviršių gerai
išlyginti. Tada ant viršaus suversti kriaušių rekelių/tešlos masę - paviršių vėl
gerai išlyginti. Viršų apibarstyti migdolų plokštelėmis. (nebūtinai)
4. Pastatyti kepti ~ 35-40
minučių 180°C.
Iškepus, ištraukti iš orkaitės, palikti pilnai atvėsti
kepimo formoje, prieš pabarstant cukraus pudra ir supjaustant gabaliukais.
Komentarai:
* įdomus (sluoksneliais) pyrago pjūvis tik sužadina apetitą;
* puikus, lengvas, jo beveik nereikia kramtyti,
tiesiog taip lengvai nuslysta gumuriu;
* saikingo saldumo (kas mėgsta išties
saldžiai, gali daugiau įberti cukraus);
* puikus atvėsęs tą pačią kepimo dieną, o
geriausias, labiausiai "subrendęs" - kitą dieną ;)
* jei norite išgauti dailų šio pyrago pjūvį, nepjaustykite jo pilnai neatšaldžius (pvz. prieš pjaustant palikite jį kelioms valandoms šaldytuve)
* jis toks gardus, kad vieno gabalėlio tikrai
neužtenka - reikia valdytis :D
* o pačią kepimo formą rekomenduočiau rinktis
šarnyrinę, t.y. nuimamais kraštais, kad būtų lengviau
išimti pyragą, jo nesumaigant ;)
* pyrago kepimui naudojuosi orkaitės funkcija :
"viršus-apačia" su ventiliatoriumi.
* jei matote, kad vaisiai nesugeria visos tešlos ( o tai gali būti dėl per mažo vaisių kiekio pasirinkus mažesnius vaisius) , tai tiesiog tešlos perteklių nupilkite prieš dedant į kepimo formą.
* vertinu subjektyviai, bet man tai pats
skaniausias, kada nors valgytas obuolių/kriaušių pyragas !!!
Skanaus ;)