2013 m. kovo 5 d., antradienis

Riešutiniai medalionai - gardūs, sveikuoliški, greitai paruošiami !




Taip... guli pintinėlėje pernokę bananai, lazdyno riešutų sauja voliojasi...o sausainių tai neturiu !

Kulinarinio įkvėpimo pagauta sumeistravau štai tokius puikiai įprastinius javainukus pakeisiančius sausainėlius :

Greiti, sveiki ( juose nėra nei kiaušinių, nei miltų, nei cukraus, nei sviesto, nei pieno...) , gardūs - juos pagaminsite per stulbinamai trumpą laiką !



25 vnt. ( ~ 5 cm skersmens) medalionams



Reikės:



200 g lazdyno riešutų

100 kokoso drožlių

50 g avižinių dribsnių

2 gerai prinokę bananai

100 g džiovintų slyvų

2 valg. š. medaus (nebūtinai)

1 arbat. š. kepimo miltelių

1 valg. š. vanilės ekstrakto

25 vnt. grakinių riešutų puselių


Gaminimo eiga:



Orkaitę įkaitinti iki 160-180 laipsnių karščio.

1. Smulkintuvo pagalba sumalti iki miltų (pudros) lazdyno riešutus, avižinius dribsnius ir kokoso drožles. Suberti į gilų indą.

2. Sulkintuvo pagalba sutrinti bananus bei nuplautas/mirkytas slyvas, įdėti medaus (nebūtinai), vėl permaišyti iki vientisos, gan skystos masės.

3. Paruoštą bananų/slyvų masę suversti ant riešutų miltų, įberti kepimo miltelių, įpilti vanilės ekstrakto ir viską labai gerai išmaišyti. Turi gautis masė, kiek minkštesnė už plastiliną.

4. Rankomis suformuoti rutuliukus (~ 5 cm skersmens), truputėlį suploti (gausis tokie lyg medalionai) , sudėti į kepimo skardą, įklotą kepimo popieriumi. Medalionų viduryje įspausti po graikiško riešuto puselę.

5. Pastatyti kepti, iki medalionai dailiai apskrus (~15 - 20 minučių) , išimti iš orkaitės, palikti atvėsti ant grotelių.


Komentarai:

* tinka įvairūs riešutai
* slyvos su bananais puikiai pasaldina sausainėlius, tad baltojo cukraus čia tikrai nereikia.
* iš ties mažiau darbo nei gaminant javainukus :D
* puikus greitas ir sveikas užkandis, nekaltam pakramsnojimui.
* manau, gautųsi įdomus variantas juos apglaisčius juoduoju šokoladu.

Skanaus ;)

2013 m. kovo 1 d., penktadienis

"Nematomas" obuolių/kriaušių pyragas ... šilkinis...



Nerealus "nematomas" vaisinis, itin lengvas, truputėlį kaloringas ir tiesiog šilkinio skonio pyragas !!! Prancūzų kulinariniuose bloguose nuvilnijusi jo gaminimo banga dar prieš gerus 3 metus... mano aptiktas dar pernai ir galų gale su šeima galime juo mėgautis !!!



Ačiū  Eryn (viso šio šilkinio skanumo pradininkei) už superinį šio pyrago receptą ! Truputį pakoreguota - labai minimaliai ;)



skirta: 4-6 asmenims
visas gaminimo laikas : ~ 1-1,5 valandos
"pyrago subrendimo" laikas : per naktį



Reikės:

- 4 dailūs dideli tvirti (nepernokę) obuoliai (idealu būtų  naudoti rūšį "Golden" ) (arba 5 mažesni)
- 3 dailios didelės kriaušės (arba 4 mažesnės)  
- 2 kiaušiniai
- 100 ml migdolų pieno ( galima  keisti paprastu gyvuliniu pienu)
- 70 g miltų
- 50-70 g paprasto cukraus ( arba iš jų 25 g kokoso palmių cukraus)
- 20 g ištirpino sviesto
- 1 arbat.š. kepimo miltelių
- 1 valg. š. naminio vanilės ekstrakto (gaminamo iš romo ir vanilės ankščių)
- 1 žiupsnis druskos
- migdolų plokštelių (nebūtinai)
- cukraus pudros

Gaminimo eiga:

1. Įkaitinti orkaitę iki 180°C.  Giliame inde išsijoti miltus kartu su kepimo milteliais bei žiupsniu druskos. Kitame inde išplakti kiaušinius su cukrumi iki purios, šviesios masės. Supilti ištirpintą sviestą, įmaišyti, tada supilti pieną bei vanilės ekstraktą - viską išmaišyti. Suberti miltus ir maišyti be perstojo iki vietisos masės.  Tešla turi gautis nei per skysta (ne vandens skystumo :D) nei per daug tiršta, maždaug blynų tešlos konsistencijos ;)

2. Paruoštą tešlą padalinti pusiau ir supilti į du gilius indus.
Nulupti obuolius, išimti šerdeles ir mandolinos (o dar geriau būtų štai tokio skustuko lanksčiais ašmeninis) pagalba supjaustyti plonytėmis riekelėmis. Sudėti į indą su tešla, išmaišyti - taip obuoliai nepajuoduos ir sugers visą tešlą ! ( štai kodėl šis pyragas yra vadinamas "nematomu" ;) )
Lygiai tą patį atlikti su kriaušėmis. Kriaušių plonytes riekeles sudėti į kitą indą su tešla - išmaišyti.

3. Kepimo formą (manoji: 30cm x 15cm , galima imti kepimo formą ir tokią : 20cm x 20cm ar pan.) ištepti sviestu ir pabarstyti miltais. Iš pradžių suversti obuolių riekelių/tešlos masę, paviršių gerai išlyginti. Tada ant viršaus suversti kriaušių rekelių/tešlos masę - paviršių vėl gerai išlyginti.  Viršų apibarstyti migdolų plokštelėmis. (nebūtinai)

4. Pastatyti kepti ~ 35-40 minučių  180°C.
Iškepus, ištraukti iš orkaitės, palikti pilnai atvėsti kepimo formoje, prieš pabarstant cukraus pudra ir supjaustant gabaliukais.


 
Komentarai:

* įdomus (sluoksneliais) pyrago pjūvis tik sužadina apetitą;
* puikus, lengvas, jo beveik nereikia kramtyti, tiesiog taip lengvai nuslysta gumuriu;
* saikingo saldumo (kas mėgsta išties saldžiai, gali daugiau įberti cukraus);
* puikus atvėsęs tą pačią kepimo dieną, o geriausias, labiausiai "subrendęs" - kitą dieną ;)
* jei norite išgauti dailų šio pyrago pjūvį, nepjaustykite jo pilnai neatšaldžius (pvz. prieš pjaustant palikite jį kelioms valandoms šaldytuve)
* jis toks gardus, kad vieno gabalėlio tikrai neužtenka - reikia valdytis :D
* o pačią kepimo formą rekomenduočiau rinktis šarnyrinę, t.y. nuimamais kraštais, kad būtų lengviau išimti pyragą, jo nesumaigant ;)
* pyrago kepimui naudojuosi orkaitės funkcija : "viršus-apačia" su ventiliatoriumi.
* jei matote, kad vaisiai nesugeria visos tešlos ( o tai gali būti dėl per mažo vaisių kiekio pasirinkus mažesnius vaisius) , tai tiesiog tešlos perteklių nupilkite prieš dedant į kepimo formą.
* vertinu subjektyviai, bet man tai pats skaniausias, kada nors valgytas obuolių/kriaušių pyragas !!!


Skanaus ;) 

2013 m. vasario 22 d., penktadienis

Keksas su džiovintomis slyvomis ir kokoso drožlėmis



30 cm ilgio keksui iškepti

Reikės:

* 200 gr minkšto sviesto ( ne riebalų mišinio ar tuo bal margarino)
* 150 gr rudojo cukraus
* 150 gr kvietinių miltų
* 150 gr Spelta miltų
* 1 kupinas arbat.š. kepimo miltelių
* 4 kiaušiniai
* 200 gr supjaustytų džiovintų slyvų




Gaminimo eiga:

Įkaitinti orkaitę iki 180-200°C.

1. Išsijoti dviejų rūšių miltus su kepimo milteliais.
2. Inde išsukti minkštą sviestą su cukrumi, po vieną įplakti kiaušinius. Įmaišyti išsijotus miltus.
3. Suberti kokoso drožles, sudėti pjaustytas džiovintas slyvas - viską atsargiai permaišyti.
4. Paruoštą kekso tešlą sukrėsti į sviestu išteptą ir kokoso drožlėmis pabarstytą kepimo formą, paviršių išlyginti.
5. Pastatyti kepti orkaitėje ~ 60 min.
6. Iškepusį keksą (tikrinti įsmeigus medinį iešmelį jis turi likti švarus, neaplipęs tešla) ištraukti iš orkaitės, palikti pilnai atvėsti ant metalinių grotelių.
7. Patiekti ragauti prie kavos ar arbatos , o gal su gardžiais plombyro ledais ;)





Komentarai:

* tai nesudėtingai ir gan gretai iškepamas keksas
* stebėtinai nesaldaus skonio - kas žavi ;)
* traškus ir trapus
* kitą kartą dėsiu dar daugiau džiovintų slyvų - jos čia puikiai tinka
* labiau primena gardžią duonelę, nei saldų pyragą
* kepsiu dar ir dar kartą !

Skanaus ;)

2013 m. vasario 20 d., trečiadienis

Kokoso kremo ir chia sėklų pudingas su bananais





4 porcijoms
500 ml kokoso kremo
3 valg. š. chia sėklų
2 valg. š. natūralaus medaus
2 prinokę bananai
1 arbat.š. vanilės ekstrakto
 saujelė kokoso drožlių

Bananus supjaustyti griežinėliais.
Kokoso kremą, chia sėklas, naminį vanilės ekstraktą ir medų sudėti į plaktuvą/smulkintuvą ir plakti iki vientisos masės. Jei trūksta saldumo, papildomai pagardinti medumi.
Pudingo masę po 1 valg. š. sukrauti į individualių porcijų indelius, ant viršaus sudėti po 3 banano griežinėlius, ant viršaus sukrauti likusią pudingo masę. Pastatyti į šaldytuvą 12- ai valandų ( per naktį)
Prieš patiekiant puošti šviežio banano griežinėliais bei užberti ant viršaus žiupsnelį kokoso drožlių.







Komentarai:
* sotus, kreminis desertas - be jokių pieno produktų
* turtingas omega-3 ir kt. naudingoms organizmui medžiagoms.
* galima ruošti su šviežiomis braškėmis
* kiekvienos porcijos dugne galima pabarstyti kokosinių sausainių trupinių- duos papildomą skonį.
Skanaus ;) 

2013 m. vasario 12 d., antradienis

Brokolių soufflé su President sūriu


užsimaniau žalio lengvo greitai paruošiamo daržovinio su sūrio prieskoniu ... šiandien mano virtuvėje karaliauja brokoliai - mėgstu juos žalius ( nevirtus), tik blanširuotus, apkepų, ir kt. pavidalu...

Tai puiki, lengvai virškinama daržovė, turinti gerokai daugiau kalcio nei žiediniai kopūstai, taip pat pilna vitamino C, be to, folio rūgšties, magnio, fosforo, beta karotino, vitamino A ... ir daug visko ko geriausia mūsų organizmui.



2 didesnėms arba 4 mažesnėms porcijoms

Reikės :


1 brokolių galvos
150 ml liesos grietinėlės ( galima keisti pienu)
1 valg. š. miltų ( galima keisti krakmolu)
1 valg. š. sviesto
3 kiaušinių
90 g kalakutienos kumpio ( nebūtinai)
druskos, malto muskato ir pipirų

gabaliuko sviesto
maltų džiūvėsių



Gaminimo eiga:

Įkaitinti orkaitę iki 160-180 laipsnių karščio.

1. Brokolio galvą nuplauti, išskaidyti šakelėmis, apvirti sūdytame vandenyje ( max 5 min.) Atvėsinti. Sutrinti šakute ar smulkintuvu.

2. Paruošti bešamelio padažą : keptuvėje išlydyti sviestą, suberti miltus, vikriai išmaišyti, palaipsniui supilti grietinėlę vis paplakant šluotele, kad nesusidarytų gumulėlių. Pagardinti prieskoniais bei druska.

3. Kiaušinių trynius atskirti nuo baltymų, trynius po vieną įmaišyti į bešamelio padažą. Sudėti trintą brokolio galvą.

4. Kalakutienos kumpį supjaustyti smulkiais kubeliais, suberti į brokolių/trynių/bešamelio masę - išmaišyti.

5. Baltymus išplakti iki baltų standžių putų, atsargiai įmaišyti į masę.

6. Kepimo indus ištepti sviestu ir pabarstyti maltais džiūvėsiais.

7. Porą šaukštų paruoštos masės sukrėsti į kepimo indus, tada dėti po 2 (didesniems indams) arba po 1 ( mažesniems indams) lapelį "President" sūrio Cheddar sumuštiniams , ant viršaus sukrėsti likusią masę.

8. Pastatyti kepti :  ~15-20 minučių mažesniuose indeliuose ir ~30-35 minutes - didesniuose.
    Kepti iki soufflé paviršius dailiai pakils ir gražiai apskrus.

9. Patiekti nedelsiant su žaliomis salotomis.









Komentarai:

* lengvas, purus, gan greitai paruošiamas patiekalas
* galima nedėti jokio kumpio - skonis nuo to nenukentės
* skanus ir pilnai atvėsęs.
* Cheddar sūrį galima keisti kitu - pabandyti su  kokiu fetos ar rikotos sūriu.

Skanaus ;)


Traškūs kokoso šokolado saldainiai su chia sėklomis - sveikiausias šokoladas !!!

                                    
Ech... man tai atradimas Nr. 1 ! Šokoladą mėgau anksčiau, mėgstu ir dabar,  manau, mėgsiu ateityje ... daugiau ar mažiau priklausomai nuo laikotarpių ir didesnių /mažesnių poreikių jam ;)

O čia natūralus produktas, praktiškai be dirbtinio cukraus ir visiškai sveikas (jokių nereikalingų riebalų, visokių E ir kitos neaiškios chemijos)

Dar taip greitai ir be jokio vargo paruošiama !


Pati sveiko šokolado idėja atrasta puikiame blog'e :

Voras Tinkle

Na ir manoji mažiau saldi versija: praturtinta papildomu magnio šaltiniu - Chia sėklomis

Reikės:

* 200 g kokoso drožlių
* 1 valg. š. kakavos (ne mažiau nei 20-22 % riebumo)
* 2 valg.š. Chia sėklų

saldumo mėgėjams + 1 šaukštas natūralaus medaus

* silikoninių formelių saldainiams ( tinkamos ir ledukams)

gaminimo eiga:

1. Kokoso drožles ir Chia sėklas suberti į smulkintuvą ir malti iki skystos baltos konsistencijos (protarpiais daryti pertraukas, kad smulkintuvas neperkaistų) Užtruksite vos ~ 10-15 min. ;)

2. Suberti kakavą ir dar kartą gerai pamalti - konsistencija iš vis suskystėja ir ją bus lengva supilstyti į formeles.  

2.2. Jei nuspręsite pasaldinti ir įdėsite šaukštą medaus, nuo jo skysta masė akimirskiu pavirs kietesne, primenančia minkštą plastiliną - tiesiog tokią masę kabinkite šaukšteliu ir įspauskite į formeles.

3. Į silikonines formeles supilti kokoso šokolado masę, pastatyti į šaldytuvą  ir palikti kelioms valandoms, kad sustingtų.

4. Laikyti šaltai.








Komentarai:

* šis variantas nėra labai saldus, tad  saldumo mėgėjams rekomenduoju į masę įdėti 1 šaukštą natūralaus medaus ;)
* Chia sėkliukes galima iš anksto sumalti kavamale iki miltelių, ir tada sumaišyti su kokoso drožlėmis - bus vientisesnės konsistencijos.
* Chia sėklas galima keisti kitomis, pvz. linų ;)
* Manau, kad tokį kokoso šokoladą galima gaminti ir su smulkintais riešutais ar net su riešutų sviesto įdaru skonio paįvairinimui.

* kitas bandymas - žalios spalvos kokoso šokoladas su .. spirulina ! ;)

Skanaus ;)

2013 m. vasario 1 d., penktadienis

Morkų soufflé su kalakutienos kumpiu


dar viena mano aistra  soufflé, ypač nesaldiems - čia galima pažaboti fantaziją ir soufflé pagaminti iš įvairiausių daržovių,  sūrio, mėsos ir t.t..

Šį kartą duoklė atiduodama mėgstamiausiai spalvai - oranžinei ir karotinui - morkoms !



4 porcijoms reikės:


* 400g morkų
* 30g sviesto
* 250 ml migdolų pieno (galima keisti į gyvulinį pieną)
* 30g miltų
* 90 g virto kalakutienos kumpio (supjaustyto siauromis juostelėmis)
* 30g smulkiai tarkuoto parmezano sūrio
* 6 kiaušiniai
*2 valg. š. natūralios pomidorų tyrės
*1/3 susmulkinto poro (galima keisti svogūnu)
*druskos, juojų pipirų, malto muskato riešuto
+
* gabalėlio sviesto
* maltų džiūvėsių 

Gaminimo eiga:

1. Nuplauti morkas, nuskusti, supjaustyti gabaliukais, sudėti į verdantį pasūdytą vandenį. Virti 20 min. , nupilti vandenį, sutrinti išvirtas morkas į tyrę blenderiu ar tiesiog šakute.
 
2. Įkaitinti orkaitę iki 150-170° C 

3. Kaitinimo inde ištirpinti sviestą ant silpnos ugnies, suberti vienu ypu miltus ir greitai išmaišyti. Tada po truputį pilti migdolų pieną vis paplakant šluotele, kad nesusidarytų gumulėlių. Pagardinti druska, juodais pipirais bei maltu muskato riešutu. Nuimti nuo ugnies, suberti tarkuotą parmezano sūrį, sudėti kiaušinių trynius, natūralią pomidorų tyrę bei porą ir kalakutienos kumpį. Viską išmaišyti.
 
4. Kiaušinių baltymus su žiupsneliu druskos išplakti iki standžių baltų putų  1/3 išplaktų baltymų įmaišyti į pirminę masę, vėliau sudėti likusią baltymų masę ir atsargiai išmaišyti.
5. Paruoštą soufflé masę sukrėsti į kepimo indus , išteptus sviestu ir pabarstytus maltais džiūvėsiais.
6. Pastatyti kepti 15- 25 min. ( priklausomai nuo kepimo indo dydžio)
7. Kai soufflé gražiai apskrus, išimti iš orkaitės ir nedelsiant patiekti ragauti.  







Komentarai:

* iš ties lengvas, švelnus, orinis - lengvai suvirškinamas
* puikios, apetitą keliančios, oranžinės spalvos
* vietoje migdolų pieno galima naudoti pvz. sojų pieną
* puikiai dera su šviežių daržovių salotomis
* net ir pilnai atvėsęs išlieka purus ir orinis !


Skanaus ;)

2013 m. sausio 31 d., ketvirtadienis

Kokosinis varškės apkepas


Šį kartą paprastas visiems puikiai žinomas , daugelio mėgstamas varškės apkepas ... su kokoso aromatu ir skoniu. Šio recepto pagrindą jau senai nusižiūrėjusi internėse platybėse, tad kokretaus šaltinio neprisiminsiu. Kartais vietoje pieno naudoju liesą grietinėlę - taip apkepas yra dar kremiškesnis ir sotesnis, nors to sotumo jam tikrai netrūksta :)


Reikės:

* ~1,3 - 1,4 kg varškės (9 % riebumo)
* 6 kiaušiniai
* 4 valg. š. sviesto (minkšto)
* 7 valg. š. cukraus
* 1 arbat. š. vanilinio cukraus
* 5 valg. š. manų kruopų
* 100 ml pieno ( ~ 1/2 stiklinės)
* druskos
+
* 100 gr kokoso drožlių

* gabaliuko sviesto +maltų džiūvėsių kepimo skardai


Gaminimo eiga:

Manų kruopas užpilti pienu ir palikti ~ 30 min, kad išbrinktų.
Kiaušinių trynius išplakti su cukrumi bei vaniliniu cukrumi.
Sudėti minkštą sviestą ir vėl išplakti.
Sudėti mirkytas manų kruopas ,suberti kokoso drožles bei varškę ir viską gerai išmaišyti/ištrinti.

Atskirame inde kiaušinių baltymus su žiupsneliu druskos išplakti iki standžių baltų putų ir jas atsargiai išmaišyti į varškės masę.
Kepimo skardą ištepti sviestu, pabarstyti maltais džiūvėsiais (o galima ir kokoso drožlėmis, bus dar kokosiškesnis apkepas) , sukrėsti paruoštą apkepo masę, paviršių išlyginti.
Kepti ~ 45 min. orkaitėje, įkaitintoje iki 160-180 laipsnių karščio.
Patiekti dar šiltą  su grietine, kisieliumi, šviežiomis ar šaldytomis uogomis.








Komentarai:

* karts nuo karto toks apkepas paįvairina mūsų meniu;
* kokosas su varške tiesiog idealiai dera;
* net ir atšalęs išlieka minkštas ir purus;
 * yra minčių į pačią apkepo tešlą papildomai įdėti kokias šaldytas uogas ;)

Skanaus ;)
Related Posts with Thumbnails